Turbo Rzeszów, ul. Lenartowicza 9 (garaż podziemny), 35-051 Rzeszów
692 100 737

Czyszczenie filtrów cząstek stałych DPF i FAP


Profesjonalne czyszczenie filtrów

Wymiana filtra cząstek stałych DPF lub FAP na nowy to spory wydatek. Usuwanie i wycinanie filtrów cząstek stałych DPF/FAP ze sterownika silnika i układu wydechowego naraża użytkowników pojazdów na przedwczesne zużycie turbosprężarki, głośniejszą pracę układu wydechowego, zwiększenie emisji toksycznych cząstek stałych do atmosfery i kłopoty podczas badań na stacji diagnostycznej lub kontroli drogowej w trakcie pomiaru emisji spalin.

Filtr DPF lub FAP przez kilkadziesiąt minut poddawany jest czyszczeniu w obiegu zamkniętym przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze cieczy myjącej. Następnie filtr poddawany jest suszeniu aby usunąć nadmiar wilgoci. Cały proces regeneracji filtra DPF lub FAP rozpoczyna i kończy test sprawności i przepustowości filtra potwierdzony wydrukiem.

Diagnoza

Ocena stanu filtra, sprawdzenie uszkodzeń mechanicznych oraz test stopnia zabrudzenia.

Konkurencyjne ceny

Dla stałych odbiorców i warsztatów upust cenowy.

Linia technologiczna

Czyszczenie odbywa się na profesjonalnej maszynie „DPF MASTER FLASH” polskiej firmy XTON.

dpf master flash xon

FILTR CZĄSTEK STAŁYCH

Czyszczenie filtrów cząstek stałych DPF/FAP


Filtr cząstek stałych to element układu wydechowego, który ma pochłaniać sadzę wydzielaną podczas spalania oleju napędowego. Mimo niezaprzeczalnych zalet dla środowiska, jest to jeden z najbardziej awaryjnych elementów współczesnych silników diesla.

AWARIE FILTRÓW CZĄSTEK STAŁYCH

Czyszczenie fitra DPF i FAP


Czyszczenie filtra DPF lub FAP jest możliwe o ile rdzeń filtra nie jest stopiony i zachował swoje właściwości. Czyszczenie filtra DPF lub FAP polega na rozpuszczeniu i wypłukaniu zanieczyszczeń w rdzeniu i jego ponownym montażu po sprawdzeniu oporu przepływu jaki stawia. Czyszczenie filtra cząstek stałych jest alternatywną usługą dla mechanicznego usunięcia (wycięcia i wyprogramowania), ponieważ jego funkcjonowanie zostaje zachowane.

Regeneracja filtrow czastek stalych
Czyszczenie filtrow DPF/FAP

OCENA STANU FILTRA

Sprawdzenie uszkodzeń mechanicznych oraz test stopnia zabrudzenia


Uszkodzeniom turbosprężarek w silnikach wysokoprężnych często towarzyszą awarie filtrów cząstek stałych czyli filtrów DPF lub FAP. Objawia się to na przykład spadkiem mocy silnika i sygnalizacją kontrolek ostrzegawczych na konsoli.

Świadczymy profesjonalne usługi.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem wysokiej jakości.

Gwarancja 12 miesięcy!

Naprawiamy i regenerujemy turbosprężarki

We wszystkich modelach samochodów.

Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Jaguar, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Polonez, Renault, Rover, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Tata, Toyota, Volkswagen, Volvo, Ciężarowy – DAF, Ciężarowy – IVECO, Ciężarowy – MAN, Ciężarowy – MERCEDES, Ciężarowy – RENAULT, Ciężarowy – SCANIA, Ciężarowy – VOLVO.

turbiny Rzeszów

Naprawa turbin-turbosprężarek. Regeneracja turbosprężarek Rzeszów. Naprawa turbin Rzeszów. Turbo Rzeszów

schwitzer turboloader
komatsu
garrett turbo
mitsubishi
Borg Warner Turbo System
holset turbochargers